CAT

/

ES

/

EN

BENVINGUTS ESCOLA D'ART I SUPERIOR DE DISSENY D'OLOT

Newsletter

2017

Selecció als Premis Emporia d'Arquitectura Efímera
Premis Salvador Reixach

2016

1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1r Premi Catskills Gràfic
Premis Kibuc
Guardó als Premis Argo
3er al CatSkills d'Il-lustració
Premi Swabstairs
Selecció als Premis FAD d’Arquitectura i Interiorisme
Selecció Sala d'Actes als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
1r Premi als PremisJosep Albert Mestre
Selecció als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
Premiats per pintar els murs de TV3
3 seleccionats al Premis Crac de la UdG
Premi Emporia Plata - Lluèrnia
Premi Emporia Plata -Pessebre

2015

Premi Concurs Cartell Festa Major de Platja d'Aro
Concurs Cartell Festes del Tura
1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1er Premi als CODIC
Selecció als Premis FAD d'Arquitectura i Interiorisme
1er Premi Fira del Conte de Medinyà
1er Premi Nacional Josep Albert Mestre
1er Premi Concurs de Pintura Ràpida
Premi als Premis d'Arquitectura de les comarques Gironines
Premi Emporia Or
Premi Emporia Selecció
1er Premi Emprenedoria Catalunya
1er Premi Emprenedoria Girona

2014

2on Premi Concurs Postal de Nadal
1er Premi de Dibuix
1er Premi al III Concurs a l'Emprenedoria a la FP
Premi concurs cartell Platja d'Aro. 2014

2013

1er Premi Captuframe 2013
Selecció al Concurs Yellow Boots
Emporia, Premis Nacionals d'Arquitectura Efímera
Concurs Cartell Festa Major de Sant Andreu de Serinyà
Somriures que alimenten
1er Premi Concurs Instagram A-Petit per en Xavier Moliner
2on Premi Disseny Gots Fires de Girona
Cartell Festa Major de Platja d'Aro 2013
L'Albert Gimenez 1er Premi al Memorial Albert Ramon Estarriol
Laus Bronze Estudiants 2013
3er Premi als CODIC per a l'Ivan Fuentes
2on Premi per la Clàudia Mata
L'Alba Danés seleccionada a la Biennal Internacional
L'Albert Parés guanya el concurs del cartell de Festes del Tura 2013
Premi ESDI - Ramón Llull
Seleccionats al Concurs Internacional de Dibuix i d’Humor Gràfic Esportiu
Premi Joan Llaveries
Concurs de la imatge gràfica de la fira del conte de Medinyà 2013.
XIII Biennal de Disseny d'Interiors
Cartell del Carnaval infantil

2012

Guardó CNJC
Premis CODIC
Premis Gidi
Concurs Art Jove de Sants
Premis Salvador Reixach
Concurs de pintura Humet-Saula

2011

Premis 1996-2012

2017

Selecció als Premis Emporia d'Arquitectura Efímera
Premis Salvador Reixach

2016

1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1r Premi Catskills Gràfic
Premis Kibuc
Guardó als Premis Argo
3er al CatSkills d'Il-lustració
Premi Swabstairs
Selecció als Premis FAD d’Arquitectura i Interiorisme
Selecció Sala d'Actes als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
1r Premi als PremisJosep Albert Mestre
Selecció als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
Premiats per pintar els murs de TV3
3 seleccionats al Premis Crac de la UdG
Premi Emporia Plata - Lluèrnia
Premi Emporia Plata -Pessebre

2015

Premi Concurs Cartell Festa Major de Platja d'Aro
Concurs Cartell Festes del Tura
1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1er Premi als CODIC
Selecció als Premis FAD d'Arquitectura i Interiorisme
1er Premi Fira del Conte de Medinyà
1er Premi Nacional Josep Albert Mestre
1er Premi Concurs de Pintura Ràpida
Premi als Premis d'Arquitectura de les comarques Gironines
Premi Emporia Or
Premi Emporia Selecció
1er Premi Emprenedoria Catalunya
1er Premi Emprenedoria Girona

2014

2on Premi Concurs Postal de Nadal
1er Premi de Dibuix
1er Premi al III Concurs a l'Emprenedoria a la FP
Premi concurs cartell Platja d'Aro. 2014

2013

1er Premi Captuframe 2013
Selecció al Concurs Yellow Boots
Emporia, Premis Nacionals d'Arquitectura Efímera
Concurs Cartell Festa Major de Sant Andreu de Serinyà
Somriures que alimenten
1er Premi Concurs Instagram A-Petit per en Xavier Moliner
2on Premi Disseny Gots Fires de Girona
Cartell Festa Major de Platja d'Aro 2013
L'Albert Gimenez 1er Premi al Memorial Albert Ramon Estarriol
Laus Bronze Estudiants 2013
3er Premi als CODIC per a l'Ivan Fuentes
2on Premi per la Clàudia Mata
L'Alba Danés seleccionada a la Biennal Internacional
L'Albert Parés guanya el concurs del cartell de Festes del Tura 2013
Premi ESDI - Ramón Llull
Seleccionats al Concurs Internacional de Dibuix i d’Humor Gràfic Esportiu
Premi Joan Llaveries
Concurs de la imatge gràfica de la fira del conte de Medinyà 2013.
XIII Biennal de Disseny d'Interiors
Cartell del Carnaval infantil

2012

Guardó CNJC
Premis CODIC
Premis Gidi
Concurs Art Jove de Sants
Premis Salvador Reixach
Concurs de pintura Humet-Saula

2011

Premis 1996-2012

Premiats per pintar els murs de TV3




A principis d’aquest curs 2015-16, el Departament d’Ensenyament i el Departament de Màrqueting i Imatge de TV3, van reunir les sis escoles d’Art que imparteixen el Grau Superior d’Arts Aplicades al Mur de Catalunya, per tal d’oferir-los un repte: pintar els murs perimetrals de TV3.

Cada escola havíem de presentar 3 projectes representant els diferents canals de TV3, i un tribunal escolliria els projectes guanyadors.

Finalment, avui 18 de març de 2016, ens acaben d’anunciar que un projecte de la nostra escola ha estat seleccionat!!! El nom del projecte és : Xarxa de Connexió i representa el canal TV3. La guanyadora ha estat la Tiffani Córdoba. Segons el jurat, ha valorat el fet de centrar-se en el concepte de la connexió de TV3 amb la seva audiència, utilitzant com a metàfora una xarxa de nòduls de connexió. L’efecte també remet al trencadís Gaudinià.

La proposta es complementa amb un fons degradat en tons blaus per reforçar el caràcter mediterrani i l’aplicació del logotip de TV3 en una posició central i en color blanc per donar més lluminositat al disseny.

Enhorabona a tots els que heu fet tan bona feina, alumnes i professors! Tiffani, Marta, Eli i Sun, felicitats!!!!!

Ara ens toca l’hora de la veritat. Durant 3 dies (5,6 i 7 d’abril), els alumnes hauran de pintar el seu projecte en els murs de TV3.