CAT

/

ES

/

EN

BENVINGUTS ESCOLA D'ART I SUPERIOR DE DISSENY D'OLOT

Newsletter

2016

1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1r Premi Catskills Gràfic
Premis Kibuc
Guardó als Premis Argo
3er al CatSkills d'Il-lustració
Premi Swabstairs
Selecció als Premis FAD d’Arquitectura i Interiorisme
Selecció Sala d'Actes als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
1r Premi als PremisJosep Albert Mestre
Selecció als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
Premiats per pintar els murs de TV3
3 seleccionats al Premis Crac de la UdG
Premi Emporia Plata - Lluèrnia
Premi Emporia Plata -Pessebre

2015

Premi Concurs Cartell Festa Major de Platja d'Aro
Concurs Cartell Festes del Tura
1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1er Premi als CODIC
Selecció als Premis FAD d'Arquitectura i Interiorisme
1er Premi Fira del Conte de Medinyà
1er Premi Nacional Josep Albert Mestre
1er Premi Concurs de Pintura Ràpida
Premi als Premis d'Arquitectura de les comarques Gironines
Premi Emporia Or
Premi Emporia Selecció
1er Premi Emprenedoria Catalunya
1er Premi Emprenedoria Girona

2014

2on Premi Concurs Postal de Nadal
1er Premi de Dibuix
1er Premi al III Concurs a l'Emprenedoria a la FP
Premi concurs cartell Platja d'Aro. 2014

2013

1er Premi Captuframe 2013
Selecció al Concurs Yellow Boots
Emporia, Premis Nacionals d'Arquitectura Efímera
Concurs Cartell Festa Major de Sant Andreu de Serinyà
Somriures que alimenten
1er Premi Concurs Instagram A-Petit per en Xavier Moliner
2on Premi Disseny Gots Fires de Girona
Cartell Festa Major de Platja d'Aro 2013
L'Albert Gimenez 1er Premi al Memorial Albert Ramon Estarriol
Laus Bronze Estudiants 2013
3er Premi als CODIC per a l'Ivan Fuentes
2on Premi per la Clàudia Mata
L'Alba Danés seleccionada a la Biennal Internacional
L'Albert Parés guanya el concurs del cartell de Festes del Tura 2013
Premi ESDI - Ramón Llull
Seleccionats al Concurs Internacional de Dibuix i d’Humor Gràfic Esportiu
Premi Joan Llaveries
Concurs de la imatge gràfica de la fira del conte de Medinyà 2013.
XIII Biennal de Disseny d'Interiors
Cartell del Carnaval infantil

2012

Guardó CNJC
Premis CODIC
Premis Gidi
Concurs Art Jove de Sants
Premis Salvador Reixach
Concurs de pintura Humet-Saula

2011

Premis 1996-2012

2016

1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1r Premi Catskills Gràfic
Premis Kibuc
Guardó als Premis Argo
3er al CatSkills d'Il-lustració
Premi Swabstairs
Selecció als Premis FAD d’Arquitectura i Interiorisme
Selecció Sala d'Actes als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
1r Premi als PremisJosep Albert Mestre
Selecció als Premis d'Arquitectura de les comarques de Girona
Premiats per pintar els murs de TV3
3 seleccionats al Premis Crac de la UdG
Premi Emporia Plata - Lluèrnia
Premi Emporia Plata -Pessebre

2015

Premi Concurs Cartell Festa Major de Platja d'Aro
Concurs Cartell Festes del Tura
1er Premi Concurs Cartell Tossols-Basil
1er Premi als CODIC
Selecció als Premis FAD d'Arquitectura i Interiorisme
1er Premi Fira del Conte de Medinyà
1er Premi Nacional Josep Albert Mestre
1er Premi Concurs de Pintura Ràpida
Premi als Premis d'Arquitectura de les comarques Gironines
Premi Emporia Or
Premi Emporia Selecció
1er Premi Emprenedoria Catalunya
1er Premi Emprenedoria Girona

2014

2on Premi Concurs Postal de Nadal
1er Premi de Dibuix
1er Premi al III Concurs a l'Emprenedoria a la FP
Premi concurs cartell Platja d'Aro. 2014

2013

1er Premi Captuframe 2013
Selecció al Concurs Yellow Boots
Emporia, Premis Nacionals d'Arquitectura Efímera
Concurs Cartell Festa Major de Sant Andreu de Serinyà
Somriures que alimenten
1er Premi Concurs Instagram A-Petit per en Xavier Moliner
2on Premi Disseny Gots Fires de Girona
Cartell Festa Major de Platja d'Aro 2013
L'Albert Gimenez 1er Premi al Memorial Albert Ramon Estarriol
Laus Bronze Estudiants 2013
3er Premi als CODIC per a l'Ivan Fuentes
2on Premi per la Clàudia Mata
L'Alba Danés seleccionada a la Biennal Internacional
L'Albert Parés guanya el concurs del cartell de Festes del Tura 2013
Premi ESDI - Ramón Llull
Seleccionats al Concurs Internacional de Dibuix i d’Humor Gràfic Esportiu
Premi Joan Llaveries
Concurs de la imatge gràfica de la fira del conte de Medinyà 2013.
XIII Biennal de Disseny d'Interiors
Cartell del Carnaval infantil

2012

Guardó CNJC
Premis CODIC
Premis Gidi
Concurs Art Jove de Sants
Premis Salvador Reixach
Concurs de pintura Humet-Saula

2011

Premis 1996-2012

1r Premi als PremisJosep Albert Mestre




PREMIOS JOSEP ALBERT MESTRE a la exceléncia en las enseñanzas de Artes Plásticas y Diseño.

L’Escola d’Art i Superior de Disseny d’Olot organitza la 5ª edició dels Premis Josep Albert Mestre que convoca la CEA (Confederación de escuelas de artes Plásticas y Diseño de España) per premiar els projectes finals dels alumnes de totes les escoles d’art i disseny d’Espanya. El premi estableix tres categories en funció dels nivells d’estudis dels alumnes:

Cicles Formatius de Grau Mitjà
Cicles Formatius de Grau Superior
Graus o Estudis Superiors de Disseny.

S’han presentat un total de  127 projectes que representen a 30 escoles.

En una primera fase el jurat selecciona 50 projectes que constituiran l’exposició que s’inaugurará al Museu de la Garrotxa d’Olot el dijous 12 de maig i que posteriorment itinerará per totes les escoles d’art i disseny d’Espanya.

Dels 50 projectes seleccionats el jurat seleccionarà un premiat per cada categoria que rebrà un premi de 1000 euros i podrà nomenar altres projectes en un numero indeterminat com a finalistes.

 

Acta del Jurado de los Premios Mestre Olot 2016

Reunido en la sede de la Escuela d'Art i Superior de Disseny d'Olot el jurado para determinar los proyectos ganadores y los finalistas de la Quinta Edición de los Premios Josep Albert Mestre, en las categorías de Ciclo Formativo de Grado Medio, Ciclo Formativo de Grado Superior y de Enseñanzas Artísticas Superiores, decide otorgar los siguientes premios:

Ciclo Formativo de Grado Medio

Premio

Mural a Sarriá de Ter 
Autora: Clàudia Pérez sala
EASD Olot 

Finalistas

Primavera Sound “In Live we Trust”
Autor: Adrian Amoretty Cabello 
ESDA Llotja, Barcelona 

El presagio de las aves
Autor: Rubén Cañizares Martín
Escuela de Arte Pedro Almodóvar de Ciudad Real

Ciclo Formativo de Grado Superior

Premio 

Extrarradios, miradas a 9,90
Autor: José Navarrete
EASD Serra i Abella de l'Hospitalet

Finalistas

Torre de Pisa
Autor: Alejandro Delgado 
Escuela de Arte 10 de Madrid

Tales of The Unexpected
Autor: Gonzalo Martínez Moreno 
Escuela de Arte de Murcia

Ruido Blanco
Autor: Mario M. Martínez Peláez 
Escuela de Arte de Oviedo

RCR Workshop Arquitectura y Paisaje
Autor: Dèlia Martínez
EASD Olot 

Enseñanzas Artísticas Superiores

Premio

Demencia de Alzheimer
Autor: Sergio Durango Izquierdo
EASD Tenerife

Finalistas

Club Náutico Cala Gamba
Autor: Feliu Rullan Juan
ESD de las Islas Baleares

El género. Género, estereotipos y discriminación
Autora:  Judit Musachs Jiménez
ESDAP Cataluña (l'Hospitalet)

A different Way to Follow Trends
Autora:  Maria Zaguirre 
ESDAP Cataluña(Llotja)

Protágoras. El Cosmos & Gaia
Autor:  Carlos del Barrio Yagüe
EASD Soria

Los miembros del Jurado

Teresa Casas, Presidenta del Col·legi de Dissenyadors d'Interiors i Decoradors de Catalunya, Girona; Narcís Coderch, artista; Ferran Rodriguez, estudi de disseny Enserio; y Antoni López. Director de la EASD d'Olot. 

En Olot, a 25 de abril de 2016